Adobe Illustrator

Poniższa instrukcja przedstawia ogólne zasady przygotowania piku w programie Adobe Illustrator. Z własnego doświadczenia polecamy to rozwiązanie dla prac jednostronnych takich jak etykiety, plakaty, opakowania czy wizytówki.

 

Przygotowanie do pracy

1. Pamiętaj o odpowiednim nazewnictwie plików. Powinno być zrozumiałe i czytelne. Nie używaj w nazwach polskich znaków.
2. Użycie predefiniowanych profili ułatwia pracę z plikiem. Po wyborze „Drukowane” automatycznie ustawiany jest odpowiedni tryb kolorów oraz rozdzielczość.
3. Ustaw wielkość Twojej pracy. Wpisz wymiary jakie ma mieć po obcięciu (netto).
4. Sprawdź czy użyte jednostki są prawidłowe. My w naszym oprogramowaniu posługujemy się milimetrami.
5. Ustaw obszar spadu standardowo 3 mm. Jest on bardzo istotny.

Praca w Programie

1. Dobrą praktyką jest ustawienie wewnętrznego marginesu tzw. obszaru bezpiecznego - w zależności od rodzaju pracy wynosi on od 2-3 mm do 3-4 cm.
2. Podczas projektowania pamiętaj, że istotne elementy nie powinny znajdować się blisko krawędzi cięcia. Zdjęcie, tło lub grafika dochodzące bezpośrednio do krawędzi strony muszą wystawać poza jej krawędź na tzw. spad.
3. Używaj kolorystyki CMYK; każda inna przestrzeń barwna będzie przekonwertowana.

Plik pdf

1. Naszą pracę zapisujemy jako PDF. Korzystanie z predefiniowanych ustawień dla druku w naszej drukarni znacznie przyśpiesza pracę. Plik joboptions z ustawieniami można pobrać na dole strony - multipress_KODAKprinergy.
2. Potwierdzamy komunikat o możliwym wyłączeniu funkcji edytorskich. Nasz plik ma służyć do druku, a nie do edycji.
3. Postępując zgodnie z powyższą instrukcją otrzymamy plik PDF z prawidłową kolorystyką CMYK, rozdzielczością oraz założonymi obszarami PDF.

zip
multipress_KODAKprinergy.zip
pobierz
UE Multipress
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.