Adobe InDesign

Poniższa instrukcja przedstawia ogólne zasady przygotowania piku w programie Adobe In. Program ten pozawala na prawidłowe przygotowanie do druku większości prac od jednostronnych wizytówek poprzez wielostronicowe książki do wielkoformatowych prac.


Przygotowanie do pracy

1. Wybierz „Metodę konwersji” – „Druk”
2. Ustaw liczbę stron, ich rozmiar i orientację.
3. Ustaw wielkość marginesu wewnętrznego. Jest to obszar gdzie nie powinny znaleźć się ważne dla projektu elementy.
4. Ustaw spad standardowo 3 mm.
5. Zapisz swoją pracę. Pamiętaj o odpowiednim nazewnictwie plików. Powinno być zrozumiałe i czytelne. Nie używaj w nazwach polskich znaków.

Praca w Programie
1. Podczas projektowania pamiętaj, że istotne elementy nie powinny znajdować się blisko krawędzi cięcia. Zdjęcie, tło lub grafika dochodzące bezpośrednio do krawędzi strony muszą wystawać poza jej krawędź na tzw. spad.
2. Używaj wyłącznie kolorów z palety CMYK.

 


Plik pdf
W programie InDesign plik PDF można przygotować na kilka sposobów. Poniżej przedstawiony jest najstabilniejszy i sprawdzony dla naszego systemu przetwarzania plików. W menu górnym wybieramy „Plik” – „Przedefiniowane ustawienia Adobe PDF”. Plik joboptions z ustawieniami można znaleźć na dole strony multipress_KODAKprinergy

1. Naszą pracę zapisujemy jako PDF. Jeżeli wybraliśmy ustawienie „multipress_KODAKprinergy” wciskamy Eksportuj. Postępując zgodnie z powyższą instrukcją otrzymamy plik PDF z prawidłową kolorystyką CMYK, rozdzielczością oraz założonymi obszarami PDF.

zip
multipress_KODAKprinergy.zip
pobierz
UE Multipress
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.