Projekty UNIA EUROPEJSKA

 

W wyniku realizacji projektu pn.: „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie opakowań.” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach I Osi priorytetowej „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, działanie 1.3 „Ponadregionalne powiązania kooperacyjne”, poddziałanie 1.3.1 „Wdrażanie innowacji przez MŚP” pragniemy poinformować, iż w naszej ofercie pojawiły się nowe produkty w postaci opakowań z rozwiązaniem umożliwiającym wykrycie otwarcia lub próby otwarcia. Nowe opakowanie umożliwia zamontowanie układu RFID lub innego układu radiowej komunikacji z możliwością odczytu telefonem co stanowi nowość na rynku poligraficznym.

Udoskonalony produkt charakteryzować się będzie:
• informowaniem konsumenta o fakcie otwarcie opakowania
• uzyskanie wytrzymałości na obciążenia występujące przy produkcji, jak również w całym procesie logistycznym produktu,
• uzyskanie wytrzymałości na dotykanie opakowania przez konsumentów podczas wystawienia na pułkach sklepowych,
• odporność na upadek opakowania bez informacji o otwarciu opakowania,
• prawidłowość działania układu przewodzącego mimo wystąpienia szoków termicznych na którymkolwiek z etapów procesu logistycznego produktu,
• precyzyjnie zdefiniowana siła potrzebna do otwarcia produktu
• uniemożliwienie odklejenia zabezpieczenia przypadkowego lub intecjonalnego
• identyfikację autentyczności produktu przez konsumenta ostatecznego poprzez wyeliminowanie zamiany produktu w środku opakowania

Nazwa Beneficjenta: MULTIPRESS G.Wodecki, D.Wodecka, B.Wodecki Spółka Jawna

Tytuł projektu: Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie opakowań.

Cel projektu: Głównym celem realizacji przedmiotowego projektu jest podniesienie poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa MULTIPRESS G.Wodecki, D.Wodecka, B.Wodecki Spółka jawna poprzez wdrożenie wyników prac B+R oraz uruchomienie na ich podstawie przemysłowej produkcji innowacyjnych opakowań z układem umożliwiającym wykrycie otwarcia lub próby otwarcia.

Planowane efekty: Realizacja przedmiotowego projektu obejmuje wdrożenie wyników prac B+R dotyczących nowego produktu wytwarzanego w nowej technologii dzięki czemu charakteryzować się one będą cechami i parametrami stanowiącymi nowość na rynku. Co więcej, przyniesie to korzyść samemu Wnioskodawcy jak również pozostałym członkom Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu, którzy będą mogli czerpać wiedzę pozwalającą na efektywniejszą pracę, wzrost przychodów, a także wzrost zainteresowaniach ich ofertą. Nowa technologia pozwoli na osiągnięcie szeregu namacalnych korzyści w sposobie produkcji. Jednak najważniejszą korzyścią płynącą z zastosowania innowacyjnej technologii zastosowanej przez Wnioskodawcę jest możliwość uruchomienia produkcji nowych produktów odznaczających się niepowtarzalnymi parametrami. Planowany do wytwarzania produkt będzie przełomowy z punktu widzenia danej branży ze względu na parametry i korzyści dla odbiorców finalnych.

Wartość projektu (całkowita): 3 950 628.00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 2 645 720.00 PLN

UE Multipress
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.